| Elfelejtett jelszó | Regisztráció

Tanácsadó

Karrier Iroda - Pannon Egyetem

Karrier Hírlevél (Archívum) - Egészségnap, LÁSS érzékenyítõ nap, segítünk mentort találni!

Egészségnap a Pannon Egyetemen

A rendezvény elsõdleges célja a Pannon Egyetem hallgatóinak és Veszprém város diákjainak egy olyan egészségközpontú, nagy volumenû program megszervezése, amely a testi, lelki és szellemi egészség fontosságára kívánja felhívni az ifjúság figyelmét nem-formális pedagógiai módszereken, õket aktívan bevonó tevékenységeken és az ezzel kapcsolatos ismeretterjesztésen keresztül.

A Veszprémi Universitas Alapítvány és a Pannon Egyetem  közös rendezvényével mindenkiben meg kívánja erõsíteni, hogy az egészségre igent kell mondani!

Idõpont: 2011. május 8. vasárnap 10.00 - 18.00
Helszín: Pannon Egyetem, B épület aula

PROGRAM
10.00: Megnyitó

Elõadások - Hallgasd meg!
 Egészségturizmus - Priszinger Krisztina, PE Turizmus tanszék
 Fittségi edzés - Edvy László, PE Testnevelési és Sportintézet
 Korszerû táplálkozás - Gaálné Strahon Katalin, PE TSI
 Egészséges életmód - Petõfiné Pál Zsuzsanna, PE TSI
 Rejtett látáshibák a mindennapokban - Reider László, optometrista
 Germán gyógytudomány - Pál Szilárd

Bemutatók - Nézd meg!
 Capoeira - ABADÁ Capoeira Veszprém
 Hastánc - Nyírõ Szabina Shanaz és a Tûzliliomok
 Aikido - Veszprémi Aikido Klub
 Hip-hop - Methidics Tánciskola
 Kendo - Bakony Kendo és Iaido Club

Szabadedzések - Próbáld ki! Hastánc, Floorball, Aikido, Evezõs ergométer, Tenisz, Kondi-terem, Body Art, Nyújtás és Erõsítés

Egyéb programok - És ezt is!
Önismereti workshop
Kézmûves sajtkészítés bemutató
Véradás
Check-point feladatok
Élõ könyv - Beszélgetés veszprémi élsportolókkal
Receptsarok - Egészséges tuti receptek csere-beréje

Különbözõ mérések, vizsgálatok, tanácsadás - Kérdezz bátran!
Pszichológiai stand - Önismereti tesztek, kérdések - válaszok
Csak csajoknak! Csak fiúknak! - Szexuális és mentálhigiénés felvilágosítás és tanácsadás
ThinkFast! - Agytréning avagy segítség a tanulásban. (Emellett megmérheted az agyi mûködésed különbözõ tulajdonságait is egy számítógépes programmal.)
A bõrünk nem felejt! - Bõrgyógyászati és kozmetológiai tanácsadás, beszélgetés
Herbalife - Hogyan képzeled el magad csúcsformában?
Kineziológia és Bach-terápia - A Te választásod: önbizalom, öngyógyítás, önfejlesztés
Bio-öko pékség - Kóstold meg hazánk elsõ biopékségének finomságait
Mozgásvarázs - Gyógytorna, fülakupunktúra, alternatív mozgás- és masszázsterápia
És Te jól látsz? - Látásvizsgálat, tanácsadás
ÁNTSZ - Egészségfejlesztés és különbözõ szûrések,  kérdések - válaszok
Vallás - Vallás az egyetemen, vallás az iskolában
 Egészségügyi informatika - Avagy mûszaki tudományok és az egészség, mérések, dietetikusi tanácsadás
Bonts vitorlát! - Tájékoztatás a balatoni vitorlázási lehetõségekrõl
Alkohol-Drog-Cigi - Tanácsadás, prevenció, kérdések és válaszok, kötetlen beszélgetés a problémáidról
Önkéntes? - Önkéntes! Tájékoztatás az önkéntességrõl
A vér útja - Véradás, tanácsadás, mérések
Tanulj és sportolj a Pannon Egyetemen! - Tájékoztatás az egyetemi és városi sportolási lehetõségekrõl
Fiatalság - egészség? Tudj meg többet a szakembertõl, hogy mivel élheted még egészségesebben mindennapjaidat!
Mi a pálya? - Karriertanácsadás és pályaorientáció
Egészségvédelem az iskolákban, az egyetemen - Kötetlen beszélgetés a kezdeményezésrõl az Országos Alapellátási Szövetség elnökével

Gyere el barátaiddal és mondjatok IGEN-t az egészségre!
16.00-kor fellép a Pannon Universitas Band

A rendezvény ingyenes! Támogatási jegy megváltásával a kilátogatók a Veszprémi Universitas Alapítvány jövõbeni sikeres mûködését segítik elõ!

Fõszervezõ: Veszprémi Universitas Alapítvány
Társszervezõ: Pannon Egyetem Kommunikációs Iroda

Egészségnap | LÁSS | Segítünk mentort találni! | Continental -gokart verseny

Állásajánlatok | Teaházi Mozi | Szja 1%

LÁSS Érzékenyítõ nap

- Érdekel, hogy egy látássérült hogyan búvárkodik vagy biciklizik?
- Szeretnéd kipróbálni a Braille írást?
- Kiváncsi vagy megállod-e a helyed, ha koromsötétben kell pénzt számolnod?
- Kipróbálnád milyen csak a szaglásodra vagy a hallásodra hagyatkozni?
- Uzsonnáznál velünk egyet egy teljesen elsötétített szobában?

Ha IGEN, jelentkezz és tölts el velünk egy érdekes és izgalmas délutánt!

Idõpont: 2011. május 4. szerda 13.00 - 17.00

A részvétel regisztrációhoz kötött! Jelentkezni a veszpremi.universitas@gmail.com e-mail címen. Az e-mailbe ne felejtsd el beleírni, hogy miért szeretnél részt venni a programon!
Jelentkezési határidõ: Május 2. hétfõ 16.00
Szervezõ : Veszprémi Universitas Alapítvány
Vendég: Látássérültek Szabadidõs Sportegyesülete

Segítünk Mentort találni!

Szeretnéd növelni versenyképességed a munkaerõpiacon?
Szeretnéd kapcsolati hálód bõvíteni a szakodon végzett vagy a szakterületeden dolgozó cégvezetõkkel, szakemberekkel?
Fontos számodra a szakmai fejlõdés és a felkészültség?

Amennyiben úgy érzed, hogy a szakmádban szívesen tájékozódnál arról, hogyan mûködik egy vállalat/vállalati osztály belülrõl vagy szívesen tanulnál a Pannon Egyetemen végzett Öregdiákok munkahely keresési tapasztalataiból és meg szeretnéd ismerni a szakma rejtelmeit, jelentkezz Öregdiákjaink felajánlásaira:
Árnyékmenedzsment: minimum 1 munkanapon keresztül kísérheted választott szakterületed vezetõit, szakembereit – pl. IT, termelésmenedzsment, HR, minõségmenedzsment, vendéglátás, tanácsadás, környezetvédelem területeken vagy betekintést nyerhetsz egy szõlészet/borászat, szálloda, különbözõ oktatási intézmények mindennapjaiba
Elektronikus tanácsadás
Személyes tanácsadás
A jelentkezés módja: személyesen a Karrier Irodában vagy email-ben (iroda@kairo.uni-pannon.hu).
Részletek a jelentkezés módjáról.

Még nincs szakmai gyakorlatod és sürget a leadási határidõ?

Böngéssz Öregdiákjaink felajánlásai között a tanacsado.uni-pannon.hu oldalon a Karrier tanácsadás/Öregdiák segítõ menüpontban, ahol karonként tájékozódhatsz többek között a felajánlott szakmai gyakorlati lehetõségekrõl.
A jelentkezés módja: email-ben (iroda@kairo.uni-pannon.hu) fényképes önéletrajzzal a mentor számának megjelölésével (pl. 1. Mentor Végzettség: Vezetés és szervezés Mester).

Continental karrier nap - gokart verseny

Beismerem, a pályaválasztás komoly dolog, de ebbõl feltétlenül az kell hogy következzen, hogy unalmas is? Nem mondom, hogy szentírás, de szerintem sokat elárul egy cégrõl, hogyan mutatkozik be az állásbörzéken és egyéb fórumokon. Az mindenesetre egy jó jel, ha a vállalat nem csak az önéletrajzok begyûjtésére és a diákok kérdéseinek megválaszolására koncentrál, hanem szórakoztatásukra is. Egy ilyen cégnél nagyobb az esély rá, hogy teljesítményen túl az alkalmazottak közérzete is fontos a vezetõk számára. A Continental abszolút jó belépõt választott: a diákokat egy go-kart versenyre hívja, és csak ezután tér a „lényegre” és mutatkozik be, mint vállalat. Ha úgy gondoljátok, hogy megér egy próbát, gyertek a Hotel Magister parkolójába 2011. április 29.-én délután háromra!

További infókat a http://bitly.com/h6Jsad linken találtok.

2011-09-14 14:10