Állásajánlatok - German Speaking Customer Sales Officer

German Speaking Customer Sales Officer

Hirdetés azonosítója: 40IR7Z

Pozició típusa: Állásajánlat

Cég neve: HAYS Hungary Kft.

Munkakör(ök): Szállítás, logisztika, beszerzés

Munkavégzés helye: Pest - Budapest

Feltöltve: 2017-08-01 13:46:59

German Speaking Customer Sales Officer

Customer Sales Officer/ Budapest/ German/ SSC

German Customer Sales Officer position is open at our prestigious, worldwide-known multinational partner. The company provides a professional working environment for fresh graduates as well and they can offer the chance to build up a career.

As a Customer Sales Officer, you will have a wide variety of responsibilities within customer sales , order management, procurement and logistics . You will work within SAP and contact European clients to ensure that customer sales orders, sales activities, stock management, invoicing and supply requirements are managed actively.

You’re the ideal candidate, if you have some experience in sales administration, sales support or customer order management and if you speak fluent German and English . Also it is important to have a communicative personality and an organised approach to any situations. It’s is beneficial to know SAP, but not necessary.

If you fancy this position, click 'apply now' on the following website (http://bit.ly/2vYfPwb) to forward an up-to-date copy of your CV, or call us now.
If this job isn't quite right for you but you are looking for a new position, please contact us for a confidential discussion on your career.

ÁLLÁSBÖRZE

2016-12-12 15:16:51

Ismét Állásbörze a Pannon Egyetemen, 2017. április 12-én az Aulában!